Napędy do bram skrzydłowych
( ilość produktów: 248 )Siłowniki do bram skrzydłowych to podstawowe elementy wykonawcze, które stanowią duże udogodnienie dla kierowców korzystających z wjazdów z bardzo dużą częstotliwością. Te zaawansowane silniki elektryczne automatyzują fizyczny ruch skrzydeł, co okazuje się niezastąpione zwłaszcza podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak ulewne deszcze, śnieżyce czy zimowe mrozy. Dzięki nim nie musimy opuszczać wnętrza naszego auta – bramę otworzymy sprawnie, bezpiecznie i bez jakichkolwiek problemów.
Samoistne siłowniki (sprzedawane jako pojedyncze elementy lub na sztuki) dedykowane są zarówno instalatorom montującym systemy od podstaw, jak i osobom poszukującym konkretnych części zamiennych lub silników serwisowych do istniejących już instalacji. Pojedyncze napędy z dużym komfortem dostosuje się do indywidualnych potrzeb, specyfiki słupków oraz gabarytów posiadanych skrzydeł.
Dopasowanie siłownika do gabarytów i konstrukcji bramy
Współczesne silniki do bram skrzydłowych charakteryzują się ogromną uniwersalnością i zróżnicowanymi parametrami mechanicznymi. W grę wchodzą napędy zdolne obsłużyć skrzydła o długości 2, 3, 4, a w przypadku potężnych wersji przemysłowych – nawet 5 lub 6 metrów (co przy bramach dwuskrzydłowych pozwala na bezproblemową automatyzację wjazdów o szerokości dochodzącej do 10-12 metrów).
Wszystkie produkty z naszej oferty korzystają z innowacyjnych i niezawodnych technologii produkcji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować je w najcięższych, masywnych odmianach bram (np. kutych lub w pełni zabudowanych). Warto jednak pamiętać, że im cięższa brama i im większa jest jej powierzchnia (podatność na wiatr), tym siłownik musi posiadać większy zapas momentu obrotowego oraz dłuższą obudowę tłoczyska (śruby rzymskiej), aby prawidłowo przenieść siły dźwigni na zawias.
Wytrzymałość na trudne warunki i stabilna konstrukcja
Napędy do bram skrzydłowych wyróżniają się pewną oraz stabilną konstrukcją, zaprojektowaną z myślą o wieloletniej pracy na wolnym powietrzu. Korpusy silników wykonywane są z wysokiej jakości odlewów aluminiowych oraz stali nierdzewnej, co gwarantuje podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne, korozję oraz promieniowanie UV.
Komponenty te bez problemu poradzą sobie z porywistym wiatrem, który w przypadku bram skrzydłowych generuje ogromne opory napierające na konstrukcję. Dzięki wysokiej klasie szczelności (IP), wewnętrzne przekładnie i uzwojenia silnika są idealnie chronione przed nieprzychylną pogodą, pyłem oraz wnikaniem wilgoci.
Bezpieczeństwo, normy i mechanizmy wysprzęglenia
Wszystkie nowoczesne silniki są projektowane i produkowane zgodnie z najsurowszymi, obowiązującymi normami bezpieczeństwa. Kluczowym elementem konstrukcyjnym każdego profesjonalnego siłownika jest zintegrowany mechanizm awaryjnego odblokowywania (wysprzęglenia):
-
W przypadku nagłego zaniku zasilania sieciowego, za pomocą dedykowanego, spersonalizowanego klucza patentowego możemy w kilka sekund wysprzęglić przekładnię silnika.
-
Po przekręceniu kluczyka siłownik przechodzi w tryb manualny, dzięki czemu nawet mniej doświadczone osoby będą wiedziały, jak postępować z urządzeniem i z łatwością otworzą bramę ręcznie.
-
Spersonalizowane wkładki bębenkowe (dostępne w wielu numeracjach u liderów rynkowych) stanowią dodatkowe, skuteczne zabezpieczenie przed wtargnięciem osób trzecich na teren posesji.
Markowi producenci siłowników: FAAC, Nice, Came, Somfy, BFT, Key
W ofercie naszego sklepu internetowego oddano do dyspozycji klientów wyłącznie oryginalne urządzenia od najbardziej cenionych i znanych marek w branży automatyki, takich jak: FAAC, Nice, CAME, Somfy, BFT oraz Key Automation. Wybór konkretnego modelu zależy przede wszystkim od tego, w jakim miejscu ma być zastosowany, jakim budżetem dysponujemy oraz jaką długością i wagą skrzydeł zarządzamy:
-
Siłowniki 230V: Wybierane najczęściej ze względu na dużą moc startową, idealne do ciężkich i rzadziej używanych bram przydomowych lub półprzemysłowych.
-
Siłowniki 24V: Stworzone do pracy intensywnej, charakteryzujące się ograniczonym zużyciem energii w stanie spoczynku, możliwością precyzyjnej regulacji prędkości, płynnymi spowolnieniami oraz bardzo czułą kontrolą przeciążenia.
Najczęstsze błędy przy doborze i montażu samych siłowników
-
Niezachowanie wymiarów montażowych (geometrii): Każdy producent siłowników liniowych ściśle określa w instrukcji wymiary montażowe (tzw. odległości A i B od osi zawiasu do punktu mocowania silnika na słupku). Zignorowanie tych wytycznych sprawi, że siłownik nie będzie w stanie w pełni zamknąć lub otworzyć bramy, zacznie pracować skokowo lub ulegnie wyrwaniu ze słupka z powodu złych kątów nacisku.
-
Zakup siłownika "na styk" bez zapasu mocy: Dobieranie silnika przeznaczonego do bram o wadze maksymalnej 200 kg do skrzydła, które rzeczywiście waży 190 kg, doprowadzi do szybkiego przegrzania uzwojeń i zatarcia przekładni podczas silniejszego podmuchu wiatru lub zimowego mrozu.
-
Brak odbojników mechanicznych przy siłownikach bez wbudowanych krańcówek: Jeśli silnik nie posiada wewnętrznych, magnetycznych lub mechanicznych wyłączników krańcowych, brama musi bezwzględnie posiadać fizyczny odbojnik na środku podjazdu (dla fazy zamykania) oraz odboje boczne (dla otwierania). Brak tych elementów spowoduje, że siłownik po skończonym ruchu będzie stale próbował przełamać konstrukcję, co niechybnie zniszczy przekładnię.
Szerokie spektrum zastosowania oferowanych silników pozwala na ich idealną adaptację do niemal każdego ogrodzenia. Skorzystaj z wiedzy i pomocy technicznej naszych ekspertów – pomożemy Ci bezbłędnie dobrać parametry pojedynczego siłownika skrzydłowego, gwarantując stabilną i bezpieczną pracę Twojej automatyki przez długie lata!

Nice HYPPO HY7024 napęd 24V z ramieniem łamanym do bram skrzydłowych o długości skrzydła do 3m, do pracy intensywnej

Somfy 1240552 Ixengo JL 230 V RTS napęd lewy do bram skrzydłowych do 4m

KEY VEGA 140 PS140 napęd 230V do bramy skrzydłowej dla skrzydła o długości do 4m

Nice TOO 3000 siłownik 230V do bram skrzydłowych do 3m i 300 kg

Nice TOO 3024 siłownik 24V do bram skrzydłowych o długości skrzydła do 3m i ciężarze do 300 kg

KEY STAR3024 samohamowny napęd 24V do bram skrzydłowych dla skrzydła o długości do 3m

KEY VEGA 150 PS150 napęd 230V do bramy skrzydłowej dla skrzydła o długości do 5m

Came AXI20DGS SAFE napęd 24V do bramy skrzydłowej do 2m

BFT PHOBOS BT A25 siłownik do bram skrzydłowych o wadze do 400kg i długości skrzydła do 2,5m 24V

BFT ATHOS AC A25 prawy napęd do bram skrzydłowych o długości skrzydła do 2,5 m i wadze do 350 kg 2611765

BFT ATHOS AC A25 lewy napęd do bram skrzydłowych o długości skrzydła do 2,5 m i wadze do 350 kg

Nice TOO 4500 siłownik 230V do bram skrzydłowych o długości skrzydła do 4.5m i ciężarze do 250 kg

Nice TOO 4524 siłownik 24V do bram skrzydłowych o długości skrzydła do 4,5m i ciężarze do 250 kg

BFT ATHOS AC A40 prawy napęd do bram skrzydłowych o długości skrzydła do 4 m i wadze do 400 kg

BFT ATHOS AC A40 lewy napęd do bram skrzydłowych o długości skrzydła do 4 m i wadze do 400 kg

Somfy 1240553 Ixengo JL 230 V RTS napęd prawy do bram skrzydłowych do 4m

Genius G-Bat 324 ENV RH/LH siłownik samoblokujący 24V prawy lub lewy do bram skrzydłowych o długości skrzydła do 3m

Nice TOONA TO4005 siłownik 230V do bram skrzydłowych o długości skrzydła do 3m, wyłącznik krańcowy przy otwieraniu

BFT PHOBOS BT B25 siłownik do bram skrzydłowych o wadze do 400kg i długości skrzydła do 3m 24V

Beninca BILL 30 M napęd 230V do bramy skrzydłowej o długości skrzydła do 3m

Came AXI25DGS SAFE napęd 24V do bramy skrzydłowej do 2,5m

Nice TOONA TO4006 siłownik 230V do bram skrzydłowych o długości skrzydła do 3m, wyłącznik krańcowy przy otwieraniu i zamykaniu

BFT PHOBOS BT B40 napęd do bram skrzydłowych o długości skrzydła do 4 m i wadze do 700 kg

BFT PHOBOS BT B40 siłownik do bram skrzydłowych o wadze do 700kg i długości skrzydła do 4m 24V

KEY RAY40 samohamowny napęd 230V do bram skrzydłowych dla skrzydła o długości do 4m

Came STYLO-RME niesamoblokujący napęd do bramy skrzydłowej dla skrzydła o długości do 1,8m

Genius G-Bat 400 RH/LH siłownik samoblokujący 230V prawy lub lewy do bram skrzydłowych o długości skrzydła do 4m




