Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Napędy do rolet wewnętrznych i żaluzji

( ilość produktów: 14 )

Napędy do żaluzji i rolet wewnętrznych

 

W ostatnim czasie coraz popularniejszą praktyką w architekturze jest wykorzystywanie tzw. systemów inteligentnych domów. Takie rozwiązania pozwalają na zautomatyzowanie niektórych segmentów i ułatwiają życie codzienne w dużych posesjach. Jednym z takich systemów są napędy do rolet wewnętrznych. Rolety, osłony, żaluzje i markizy wykorzystywane są najczęściej z dwóch podstawowych powodów. Mogą chronić naszą prywatność przed widocznością z zewnątrz lub osłaniać przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Ten drugi powód można podzielić jeszcze na funkcjonalności w dzień (ochrona przed promieniami słonecznymi i nagrzewaniem się pomieszczeń) i w nocy (zaciemnienie pomieszczenia do spania). Automatyka do osłon wewnętrznych pomaga w odpowiednim zarządzaniu systemem i ułatwia sterowanie.

 

W napędy do rolet wewnętrznych mogą zostać wyposażone nawet bardzo duże powierzchniowo osłony. W takich przypadkach wykorzystuje się napędy, ponieważ ręczne otwieranie zbyt dużych i masywnych rolet mogłoby wiązać się z trudnościami, bądź nawet ryzykiem uszkodzenia mechanizmów. Automatyka do rolet wewnętrznych związana jest z nowatorskim systemem zasilanym elektrycznie, który pozwala przy użyciu specjalnego pilota sterującego na rozsuwanie i zsuwanie osłon okiennych. Napędy do osłon wewnętrznych działają z prędkością ok. 17 obrotów na minutę i mogą pracować ciągle przez około 4 minuty, aczkolwiek taka długość cyklu nie miałaby większego zastosowania. Automatyka za pomocą tego typu systemów nie musi dotyczyć tylko i wyłącznie rolet, równie dobrze sprawdzi się w przypadku innych osłon przeciwsłonecznych.

 

Wszystkie elementy systemów automatyzacji do osłon wewnętrznych dostępne w naszej ofercie zostały wykonane z podwyższonej klasy materiałów, które po odpowiednim zamontowaniu powinny posłużyć przez długi czas i odznaczać się niezwykłą wydajnością. Najlepsi producenci, którzy od lat zajmują się produkcją systemów związanych z automatyką sprzętu domowego, zadbali o to, aby ich produkty odznaczały się niezawodną jakością i trwałością na lata.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 369 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-12
Wszystko sprawnie i szybko załatwione.
2024-06-15
Polecam
pixel